Ana sayfa Iletisim
 
 
 
HAKKIMIZDA
 
BAUMÜLLER TÜRKİYE -BMT

 

Baumüller firması 1930 yılında Almanya’nın Nürnberg şehrinde kurulmuştur.Baumüller çeşitli güçlerde ve tiplerde motorlar ve onlara ilişkin güç ünitelerini ve hız kontrol sistemlerini üretmektedir.
 

Sanayinin hareket kontrol sistemleri konusunda ihtiyaçlarını karşılamayı hedefleyen Baumüller; standart AC motorlar yerine daha ileri teknoloji ve ARGE gerektiren ürünlere yönelmiştir. Ürün programı içinde 5 kW-500 kW arası DC motor ve sürücüler, 0.25 kW-250 Kw arası asenkron fırçasız servo motorlar ve sürücüleri ile 0.25 kW-175 kW arası senkron fırçasız servo motorlar ve sürücüler ana ürün grubunu oluşturmaktadır.

Bunların dışında doğrusal motorlar ve DST serisi yüksek torklu motorlar yeni ürün jenerasyonu olarak iddaalı bir konumdadır. Bunların yanı sıra komple makine otomasyonu için PLC, HMI, IPC ve haberleşme modülleri mevcut olup; PLC grubu içinde safety-PLC modelleri de mevcuttur .
 

Ayrıca Baumüller, tako jeneratör, AC ve DC disk motorlar da üretmektedir. Baumüller şirketlerinden bir grup ise komple sistemler, kontrol ve şalt panoları üretmektedir. Baumüller Türkiye bağımsız bir “Drive Center” olup, müşterilerin isteğine göre, malzeme satışından başlayan ve müşterinin isteği doğrultusunda, anahtar teslimi sistem tasarımı içeren bir çalışma içindedir.
 

Firmamız 1987 yılından itibaren Türkiye’de, önce Vema Teknik temsilciliği ile 1999 yılından itibaren ise bizzat kendi yabancı sermayeli şirketini kurarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu yapılanma çerçevesinde proje, mühendislik (programlama, projelendirme, işletmeye alma hizmetleri), satış ve teknik servis hizmetleri verilmektedir.
 

Baumüller üretim stratejisi içinde özellikle bazı sanayi dallarını dikkate alarak onların ihtiyaçlarına yönelik sistemler üretmektedir. Başlıca faaliyet alanlarımız: Plastik, Tekstil, Gıda Ambalaj Paketleme, Baskı sistemleri, bunların dışındaki makineler “Genel Hareket” makineleri olarak ele alınır. Baumüller bu sektörler için ileri teknoloji içeren sistemleri, uygulamanın gereksindiği karmaşıklıkta ürünleri, uygulamalardan gelen istekler doğrultusunda üretmekte ve geliştirmektedir. ARGE çalışmaları yazılım ve donanım konusunda paralel olarak ihtiyaçlar doğrultusunda gerçekleştirilmektedir.

 

 
 
 
© Baumüller Türkiye  2007